FAQ

Kiedy rozpoczyna się internetowa sprzedaż akredytacji?

Sprzedaż akredytacji rozpocznie się 9 lipca 2024 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dostępne będą w sprzedaży akredytacje:

- obserwatora

- branżowa (normalna i studencka)

- medialna

 

Czy można kupić akredytację podczas Festiwalu?

Nie ma możliwości zakupu akredytacji w trakcie Festiwalu. Podczas Festiwalu będą dostępne jedynie bilety na pojedyncze seanse i/lub karnety o ile pula nie zostanie wyczerpana.

 

Ile kosztuje akredytacja?

Dostępne są 4 rodzaje akredytacji:

  • AKREDYTACJA BRANŻOWA - przeznaczona dla przedstawicieli branży filmowej tj. producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce i za granicą.
  • AKREDYTACJA BRANŻOWA - STUDENCKA – dla studentów szkół filmowych w promocyjnej cenie na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.
  • AKREDYTACJA MEDIALNA - przeznaczona dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz dla fotoreporterów.
  • AKREDYTACJA OBSERWATORA - przeznaczona dla osób niezwiązanych zawodowo z branżą filmową i/lub medialną.

 

Koszt akredytacji wynosi 550 zł

Koszt akredytacji studenckiej wynosi 220 zł

 

Do czego uprawnia akredytacja?

Każdy rodzaj akredytacji upoważnia do uczestnictwa we wszystkich pokazach filmowych odbywających się na Dużej Scenie, Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w kinie Helios oraz Gdyńskim Centrum Filmowym, na które obowiązuje rezerwacja online miejsca.

 

Każdy rodzaj akredytacji zaprogramowany jest na 34 punkty (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu), a więc uprawnia do udziału w 30 seansach odbywających się w kinie Helios w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej i Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego.

 

Prosimy pamiętać, że każdorazowo za niewykorzystaną rezerwację odliczane są 4 punkty z Państwa konta. Zatem jeśli taka sytuacja zdarzy się kilkukrotnie, istnieje ryzyko, że może zabraknąć Państwu punktów na zobaczenie wszystkich zaplanowanych seansów. Wszystkie rezerwacje można odwołać do 15 minut przed seansem.

 

Ponadto, akredytacja upoważnia do udziału w imprezach towarzyszących Festiwalowi z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia.

 

Tylko akredytacja mediana upoważnia do wstępu na pokazy prasowe i konferencje prasowe.

 

Każda akredytowana osoba otrzymuje od Organizatora powitalny pakiet festiwalowy zawierający katalog festiwalowy oraz inne materiały promocyjne.

 

Od kiedy można dokonać rezerwacji na pokazy?

Rezerwacji online miejsc na pokazy filmowe można dokonywać od godziny 8:30 dnia poprzedzającego wybraną projekcję do momentu rozpoczęcia pokazu. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu, na który rezerwacja miejsc rozpoczyna się w poniedziałek, 18 września, o godzinie 8:30.

 

Co zrobić w przypadku, kiedy planuję iść na inny film (niż wcześniej zaplanowałem)?

Należy odwołać dotychczasową rezerwację i dokonać nowej. Można to zrobić najpóźniej 15 minut przed seansem. Po upłynięciu tego czasu odwołanie lub zmiana rezerwacji stanie się niemożliwa. Jeśli rezerwacja nie zostanie odwołana i osoba nie pojawi się na seansie od liczby punktów na jej koncie na akredytacji zostaną odliczone 4 punkty.

 

Gdzie mogę odwołać rezerwację?

Rezerwację będzie można odwołać w każdym obiekcie festiwalowym (Teatr Muzyczny, kino Helios, Gdyńskie Centrum Filmowe) oraz w Hotelu Gdynia. Będą tam specjalnie do tego celu przygotowane stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dodatkowo aplikacja rezerwacji z opcją anulowania działa z każdego komputera lub innego przenośnego urządzenia, posiadającego dostęp do Internetu.

 

Czy akredytację można odstępować?

Z akredytacji może korzystać tylko ta osoba, na którą została ona wystawiona. Przekazanie akredytacji innej osobie skutkuje karą w formie odjęcia 10 punktów. W przypadku powtórzenia się sytuacji organizator zastrzega sobie prawo do odebrania akredytacji.

 

Jak dołączyć zdjęcie do akredytacji?

Składając zamówienie na akredytację (wcześniej należy być zarejestrowanym na naszej stronie www.system.festiwalgdynia.pl), po wypełnieniu danych znajdziecie Państwo przycisk "dołącz zdjęcie". Zdjęcie dołącza się na tej samej zasadzie, jak dołącza się plik (załącznik) do maila. Istnieje możliwość dodania wyłącznie zdjęcia zapisanego na dysku.

 

Jakie są wymagania co do zdjęcia, które dołącza się do zamówienia na akredytację?

Powinno to być aktualne zdjęcie portretowe w pliku o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb o minimalnych wymiarach 400 pikseli x 400 pikseli, w formacie png, gif lub jpg. Zdjęcie posłuży do identyfikacji właściciela akredytacji. Brak zdjęcia, bądź też zdjęcie uniemożliwiające identyfikację osoby zamawiającej akredytację, spowoduje unieważnienie zamówienia.

 

Gdzie i kiedy można odebrać akredytację?

Akredytację można odbierać od 22 września 2024 roku (od godz. 15.00) w Recepcji Festiwalu, znajdującej się w prawym skrzydle Teatru Muzycznego w Gdyni (wejście od strony Placu Grunwaldzkiego), za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.