FAQ

Kiedy rozpoczyna się internetowa sprzedaż akredytacji?

Sprzedaż akredytacji rozpocznie się 1 lipca 2019 r.

Czy można kupić akredytację podczas Festiwalu?

Nie ma możliwości zakupu akredytacji w trakcie Festiwalu. Od dnia zakończenia sprzedaży akredytacji dostępne będą jedynie karnety i pojedyncze bilety na seanse.


Ile kosztuje akredytacja?

Istnieją 3 rodzaje akredytacji:

AKREDYTACJA BRANŻOWA - przeznaczona dla przedstawicieli branży filmowej tj. producentów,  dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce i za granicą.

AKREDYTACJA MEDIALNA - przeznaczona dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz dla fotoreporterów.

AKREDYTACJA OBSERWATORA - przeznaczona dla osób niezwiązanych zawodowo z branżą filmową i/lub medialną.


Koszt akredytacji wynosi 350 zł

Studenci (studia stacjonarne i niestacjonarne) polskich szkół filmowych współpracujących z Festiwalem Filmowym w Gdyni (PWSFTviT w Łodzi, WRiTV UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Szkoła Wajdy, Akademia Filmu i Telewizji, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa) mogą od 1 lipca 2019 zakupić akredytację w specjalnej cenie - 100 zł (obowiązuje ważna legitymacja studencka).


Członkowie Stowarzyszenia Filmowców Polskich posiadający ważną, podstemplowaną legitymację członkowską otrzymują akredytację bezpłatnie (należy złożyć zamówienie na akredytację branżową i zaznaczyć odpowiednie okienko w formularzu)

Do czego uprawnia akredytacja?

Każdy rodzaj akredytacji upoważnia do uczestnictwa we wszystkich pokazach filmowych odbywających się na Dużej Scenie w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym w Gdyni (po dokonaniu rezerwacji miejsca online) oraz do udziału w pokazach filmowych odbywających się w kinie Helios, Gdyńskim Centrum Filmowym, na Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Konsulacie Kultury oraz w Muzeum Marynarki Wojennej, na które obowiązuje rezerwacja online miejsca.
Każdy rodzaj akredytacji zaprogramowany jest na 34 punkty (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu), a więc uprawnia do udziału w 30 seansach odbywających się w kinie Helios w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym, na Dużej, Nowej i Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, Teatrze Miejskim, Konsulacie Kultury oraz Muzeum Marynarki Wojennej (jest to największa możliwa do obejrzenia ilość filmów: 6 dni festiwalu x 5 pokazów dziennie) pod warunkiem wcześniejszego dokonania rezerwacji miejsca na wybrany seans. Dodatkowe 4 punkty stanowią rezerwę na wypadek utraty punktów spowodowanej nieprzybyciem na seans lub nieodwołaniem rezerwacji. Prosimy pamiętać, że każdorazowo za niewykorzystaną rezerwację odliczane są 4 punkty z Państwa konta. Zatem jeśli taka sytuacja zdarzy się kilkukrotnie, istnieje ryzyko, że może zabraknąć Państwu punktów na zobaczenie wszystkich zaplanowanych seansów. Wszystkie rezerwacje można odwołać do 15 minut przed seansem.
Ponadto, akredytacja upoważnia do udziału w imprezach towarzyszących Festiwalowi z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia. Akredytacja mediana upoważnia również do wstępu na pokazy prasowe i konferencje prasowe, natomiast branżowa i obserwatora na konferencje prasowe, w miarę dostępności miejsc.

Każda akredytowana osoba otrzymuje od Organizatora powitalny pakiet festiwalowy zawierający katalog festiwalowy oraz inne materiały promocyjne.


Od kiedy można dokonać rezerwacji na pokazy?


Rezerwacji na projekcje odbywające się w Multikinie w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz na Dużej i Nowej Scenie Teatru Muzycznego można dokonywać od dnia poprzedzającego projekcję, od godziny 08:30 rano do momentu rozpoczęcia pokazu filmowego. Dla przykładu: na seans, który odbywa się 20 września, miejsce będzie można rezerwować już 19 września od godziny 08:30. Wyjątkiem jest pierwszy dzień festiwalu: 16 września. Uruchomienie rezerwacji online na seanse filmowe odbywające się 16 września rozpocznie się tego samego dnia od godziny 8:30. Należy pamiętać, że posiadając jedną akredytację można dokonać maksymalnie jednej rezerwacji miejsca na dany pokaz filmowy. Nie ma również możliwości rezerwacji miejsca na seanse o podobnej godzinie tego samego dnia (np. jeśli 19 września jeden wybrany film rozpoczyna się o godzinie 14:00, a drugi o godzinie 14:15, nie ma możliwości rezerwacji obu seansów).


Co zrobić w przypadku, kiedy chcę planuję iść na inny film (niż wcześniej zaplanowałem)?

W przypadku, kiedy sytuacja dotyczy projekcji w kinie Helios w Gdyni bądź w Gdyńskim Centrum Filmowym, Dużej, Nowej i Kameralnej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni, Konsulatu Kultury, Teatru Miejskiego oraz Muzeum Marynarki Wojennej należy odwołać dotychczasową rezerwację i dokonać nowej. Można to zrobić najpóźniej 15 minut przed seansem. Po upłynięciu tego czasu odwołanie lub zmiana rezerwacji stanie się niemożliwa. Jeśli rezerwacja nie zostanie odwołana i osoba nie pojawi się na seansie od liczby punktów na jej koncie na akredytacji zostaną odliczone 4 punkty. Dlatego tak ważne jest, aby niewykorzystane rezerwacje koniecznie odwołać.

 

Gdzie mogę odwołać rezerwację?

Rezerwację będzie można odwołać w każdym obiekcie festiwalowym (Teatr Muzyczny, kino Helios, Gdyńskie Centrum Filmowe) oraz w Hotelu Gdynia. Będą tam specjalnie do tego celu przygotowane stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dodatkowo aplikacja rezerwacji z opcją anulowania działa z każdego komputera lub innego przenośnego urządzenia, posiadającego dostęp do Internetu


Czy akredytację można odstępować?

Akredytacji nie można odstępować. Jest ona imienna, przypisana do osoby, która ją zakupiła. Jest na niej imię, nazwisko oraz zdjęcie właściciela

Jak dołączyć zdjęcie do akredytacji?

Składając zamówienie na akredytację (wcześniej należy być zarejestrowanym na naszej stronie www.system.festiwalgdynia.pl), po wypełnieniu danych znajdziecie Państwo przycisk "dołącz zdjęcie". Zdjęcie dołącza się na tej samej zasadzie, jak dołącza się plik (załącznik) do maila. Istnieje możliwość dodania wyłącznie zdjęcia zapisanego na dysku.


Jakie są wymagania co do zdjęcia, które dołącza się do zamówienia na akredytację?

Powinno to być aktualne zdjęcie portretowe w pliku o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb o minimalnych wymiarach 400 pikseli x 400 pikseli, w formacie png, gif lub jpg. Zdjęcie posłuży do identyfikacji właściciela akredytacji. Brak zdjęcia, bądź też zdjęcie uniemożliwiające identyfikację osoby zamawiającej akredytację, spowoduje unieważnienie zamówienia.


Gdzie i kiedy można odebrać akredytację?

Akredytację można odbierać od 15 września 2019 roku (od godz. 15.00) w Recepcji Festiwalu, znajdującej się w prawym skrzydle Teatru Muzycznego w Gdyni (wejście od strony Placu Grunwaldzkiego), za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.