Zasady przyznawania akredytacji medialnej

Dla kogo jest przeznaczona i do czego upoważnia AKREDYTACJA MEDIALNA?

Ten rodzaj akredytacji przeznaczony jest dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz dla fotoreporterów.

Akredytacja medialna upoważnia do:

  • wstępu na pokazy filmowe odbywające się w (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji online):

- w Teatrze Muzycznym na Dużej, Małej oraz Kameralnej Scenie

- w kinie Helios (Centrum Handlowe Riviera)

- w Gdyńskim Centrum Filmowym

- w Teatrze Miejskim

- w Muzeum Marynarki Wojennej

- w Konsulacie Kultury

  • otrzymania pakietu festiwalowego zawierającego katalog festiwalowy oraz inne materiały promocyjne,
  • uczestnictwa w imprezach towarzyszących Festiwalowi z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia,
  • wstępu na pokazy prasowe,
  • wstępu na konferencje prasowe.

Czym różni się akredytacja od karnetu?

W zależności od rodzaju akredytacji jej posiadacz ma znacznie więcej przywilejów i uprawnień niż posiadacz karnetu. Główną różnicą jest to, że osoba posiadająca akredytację może uczestniczyć w pokazach filmowych dla publiczności, zarówno w kinie Helios w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym, na Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Konsulacie Kultury oraz w Muzeum Marynarki Wojennej (gdzie obowiązuje rezerwacja online miejsc), jak i w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym w Gdyni (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji miejsca online). Akredytacja umożliwia również uczestnictwo w imprezach towarzyszących Festiwalowi (z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują oddzielne zaproszenia). Akredytacja różni się również ilością punktów, które umożliwiają wstęp na daną ilość pokazów – ma ich 34 a karnety 20. Dodatkowym atutem jest możliwość uczestniczenia w konferencjach prasowych.

Osoba posiadająca karnet może uczestniczyć wyłącznie w seansach filmowych odbywających się w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym w Gdyni, na Nowej oraz Kameralnej Scenie Teatru Muzycznego, w Teatrze Miejskim, w Konsulacie Kultury oraz w Muzeum Marynarki Wojennej gdzie obowiązują wcześniejsze rezerwacje miejsc.

Czy posiadając akredytację medialną mogę uczestniczyć w gali otwarcia i zamknięcia Festiwalu?

Żaden rodzaj akredytacji nie upoważnia do udziału w gali otwarcia i zamknięcia Festiwalu.

Na te wydarzenia obowiązują oddzielne zaproszenia.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na temat akredytacji, karnetów oraz innych zagadnień związanych z 44.Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni?

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Organizacyjnym Festiwalu pod nr telefonu: 58 621 15 09 oraz pod adresem mailowym: biuro@festiwalgdynia.pl.