Zasady przyznawania akredytacji medialnej

Dla kogo jest przeznaczona i do czego upoważnia AKREDYTACJA MEDIALNA?

Ten rodzaj akredytacji przeznaczony jest dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, Internet) oraz dla fotoreporterów.

Akredytacja medialna upoważnia do:

  • wstępu na pokazy filmowe odbywające się w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji miejsca online)
  • wstępu na projekcje filmowe w Multikinie w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz na Nowej Scenie Teatru Muzycznego (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji miejsca online),
  • otrzymania pakietu festiwalowego zawierającego katalog festiwalowy oraz inne materiały promocyjne,
  • uczestnictwa w imprezach towarzyszących Festiwalowi z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia,
  • wstępu na pokazy prasowe,
  • wstępu na konferencje prasowe.

Czym różni się akredytacja od karnetu?

W zależności od rodzaju akredytacji jej posiadacz ma znacznie więcej przywilejów i uprawnień niż posiadacz karnetu. Główną różnicą jest to, że osoba posiadająca akredytację może uczestniczyć w pokazach filmowych dla publiczności, zarówno w Multikinie w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz na Nowej Scenie Teatru Muzycznego (gdzie obowiązuje rezerwacja online miejsc), jak i w Centrum Festiwalowym w Teatrze Muzycznym w Gdyni (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji miejsca online). Akredytacja umożliwia również uczestnictwo w imprezach towarzyszących Festiwalowi (z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują oddzielne zaproszenia).

Osoba posiadająca karnet może uczestniczyć wyłącznie w seansach filmowych odbywających się w Multikinie, Gdyńskim Centrum Filmowym w Gdyni, na Dużej oraz Nowej Scenie Teatru Muzycznego, gdzie obowiązują wcześniejsze rezerwacje miejsc.

Czy posiadając akredytację medialną mogę uczestniczyć w gali otwarcia i zamknięcia Festiwalu?

Żaden rodzaj akredytacji nie upoważnia do udziału w gali otwarcia i zamknięcia Festiwalu.

Na te wydarzenia obowiązują oddzielne zaproszenia.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na temat akredytacji, karnetów oraz innych zagadnień związanych z 43.Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni?

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Organizacyjnym Festiwalu pod nr telefonu: 58 621 15 09 oraz pod adresem mailowym: biuro@festiwalgdynia.pl.